Sauny zawsze były postrzegane jako coś luksusowego. Jednak nie ze względu na swoją luksusowość stały się tak popularne. To dzięki temu, że pomagają stracić na wadze. Co ciekawe, nowoczesne sauny infrared są o wiele lepsze w porównaniu do klasycznych starych saun parowych w sprawach usuwania zbędnego tłuszczyku.

Przyjrzyjmy się kluczowym aspektom, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie sauny na podczerwień. Ciekawą rzeczą jest, że sauna infrared sprawuje się lepiej od sauny parowej we wszystkich aspektach korzystania z sauny.

Aspekty jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie sauny infrared

 • Detoksykacja
  To jest jedno z najważniejszych aspektów saun, którym należy się dobrze przyjrzeć. Im lepsze możliwości detoksykacji ma sauna tym lepiej. Ten aspekt szerzej zostanie opisany w następnej częśći tego artykułu.
 • Utrata masy ciała
  Według podręcznika Guyton w Fizjologii Medycznej, 1 gram potu wymaga 0,568 kilokalorii energi. Dzięki dobrej saunie na podczerwień, w saunie przeciętny użytkownik może wyprodukować 500 gramów potu. Podczas sesji terapeutycznej w ten sposób jest w stanie spalić conajmniej 350 kalorii. Jest to równoznaczne przebiegnięciem kilku kilometrów lub nawet więcej. Sauna infrared pomaga również organizmowi pozbyć się cellulitu. Cellulit jest to substancja generowana przez organizm z tkanki tłuszczowej, wody i odpadów. Tak więc utrata wagi w saunie, to nie jest  tylko”utrata wody” postrzegany przez wiele osób, jest to prawdziwa utrata masy ciała, jeśli tylko używasz odpowiedniego rodzaju sauny na podczerwień.
 • Ulga w bólu
  Korzystanie z sauny na podczerwień zmniejsza bólu. Energii podczerwieni może penetrować do 1,5 cm w głąb naszej tkanki mięśniowej. Co ciekawe, prawie 95% tej energii jest pochłaniana przez skórę. W efekcie krew płynie szybciej co w pozytywny sposób prowadzi do zmniejszenia, bądź całkowitej eliminacji bólu. Likwiduje ona takie rodzaje bólu jak fibromyalgia, reumatoidalne zapalenie stawów czy choroby zwyrodnienia stawów. Udowodniono naukowo, że ciepło pomaga naprawiać rany w przeciągu 24-48 godzin po kontuzji.
 • Zmniejszanie stresu
  Regularne korzystanie z sauny pomaga zmniesjszyć stres oraz odpreżyć napięcie mięśni. Dzięki nowej technologii na podczerwień sauny infrared robią to lepiej.
 • Gwarancja bezpieczęństwa
  Jeden z najważniejszych aspektów. Bezpieczeństwo saun infrared jest zagwarantowane poprzez spełnianie odpowiednich wymogów. Jeśli sauna nie posiada certyfikatów jakości nie warto jej kupować bez względu na to co mówi jej producent.

Jeśli planujesz kupić saunę, sprawdź jak dana sauna spełnia powyższe aspekty użyteczności. W końcu to wydatek na lata, więc warto poświęcić więcej czasu, aby wybór sauny był dobry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.