Sauna infrared to inaczej sauna na podczerwień. Sauna infrared to sauna nowej generacji, dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii możemy korzystać z sauny szybciej i w niższej temperaturze.

Łagodzenie wielu objawów chorobowych i bólu oraz efektywna rekonwalescencja osób poddanych naświetlaniom podczerwienią stały się inspiracją do szerszego wykorzystania tego ciepła w technologii systemów termicznych, termicznych kabinach infrared.

Sauna infrared przypomina wyglądem i działaniem sauny tradycyjne, jednak różnią się od nich zastosowanym źródłem ciepła – zamiast pieca elektrycznego są tu promienniki podczerwieni, które emitują biologicznie aktywną energię podczerwoną. Niższa temperatura wewnątrz kabiny (37-54°C) pozwala korzystać z niej także osobom starszym i z kłopotami z krążeniem. Seans w podczerwieni to pasywny trening fitness, który bez obciążania stawów i intensywnych ćwiczeń przyspiesza przemianę materii o około 40%.

W ciągu 30-minutowego seansu spalamy od 900 do 2400 kcal, czyli 3 razy więcej niż podczas joggingu, czy szybkiej gry w tenisa. Kabina działa upiększająco i oczyszcza organizm z toksyn. W cieple infrared wraz z wodą wydalane są zbędne produkty przemiany materii, cholesterol oraz tłuszcz i rozpuszczone w nim toksyny.

Szybsze pod wpływem IR krążenie krwi, otwieranie się porów oraz intensywne pocenie się, przyspiesza wydalanie zanieczyszczeń przez skórę oraz złuszczanie martwego naskórka, co poprawia koloryt i gładkość skóry nadając jej zdrowy i promienny wygląd. Likwidując nadwyżki tkanki tłuszczowej redukuje cellulitis, przywracając skórze młodzieńczą jędrność, jędrność także zmniejsza łupież i trądzik, przyspiesza gojenie ran, oparzeń i blizn.

Ciepło IR zmniejsza sztywność stawów, powoduje rozciągliwość tkanek kolagenowych, rozgrzewa mięśnie i stawy, gwarantuje lepszą kondycję oraz ochronę przed zakwaszeniem i bólem mięśni po ćwiczeniach fizycznych.

Infraterapia łagodzi ból stawów, pleców, kręgosłupa, głowy, mięśni, bolesne menstruacje i nerwobóle.

 • Wzmacnia system immunologiczny organizmu i zwiększa odporność na infekcje,
 • Wspomaga leczenie wielu dolegliwości i chorób: gardła, oskrzeli, zapalenie zatok, cukrzycę, wrzody żołądka i dwunastnicy, menopauzę, hemoroidy i żylaki,
 • Przyspiesza rekonwalescencję w stanach pourazowych, pooperacyjnych i zapalnych: kości, stawów i tkanek miękkich (mięśni, wiązadeł, torebek stawowych); zalecana jest w rehabilitacji układu ruchowego,
 • Poprawia kondycję układu sercowo- naczyniowego- terapia podczerwienią polecana jest dla osób z chorobami układu krążenia, nadciśnieniem i niedociśnieniem,
 • W chorobach wieku dziecięcego: nieżyty górnych dróg oddechowych, angina, otyłość,
 • Niweluje negatywne skutki stresu, zapewniając relaks i odprężenie.

Zobacz również inne artykułu o saunie infrered:

 • Sauna infrared zalety,
 • Sauna infrared przeciwwskazania,
 • Sauna infrared działanie,
 • Sauna infrared opinie,
 • Sauna infrared cena,
 • Sauna infrared odchudzanie,

One Response to Sauna infrared

 1. Mariola says:

  Polecam korzystanie z takich saun, mam porównanie bo ostatnio byłąm w saunie na podczerwień u koleżanki w domu, a sama mam zwykłą parową. Różnica ogromna, juz nie mówie o samym tym, że moja sauna pobiera ponad 4 kW, a koleżanki 2kW… W saunie na podczerwień dużo bardziej się pociłąm i wyszłam jakby lżejsza :D jak wychodze z mojej sauny to czuje się taka zmęczona tą parą, brakiem normalnego powietrza, a poza tym wpływa to źle na moją cerę… :/ Jakby ktoś chciał kupic parową to chetnie moją zaoferuję, bo chce sie jej jak najszybciej pozbyć i zmienić na tą z Krista co ma znajoma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.