Sauna infrared, czyli na podczerwień posiada wiele korzyści  w szczególności zdrowotnych.

Sauny na podczerwień często są wykorzystywane, aby się odchudzić i zrelaksować. Podczerwień (rodzaj światła) wykorzystywany jest do ogrzewania rzeczy w saunie, a nie powietrza. Dzięki temu układ oddechowy człowieka nie jest narażony na wysokie temperatury, tak jak w zwykłych saunach. Korzystanie z sauny infrared pozwala również zaoszczędzić dużo czasu.

Sauny na podczerwień są skuteczniejsze niż tradycyjne ponieważ ciepło przenika głębiej w skórę. Pozwala to na usunięcie z organizmu

  • toksyn,
  • alkoholu,
  • nikotyny
  • i metali.

Regularne korzystanie z sauny na podczerwień pomaga również w leczeniu przewlekłego zmęczenia, wspomaga wzrost mięśni, podnosi poziom hormonu wzrostu oraz redukuje cellulit. Podczas półgodzinnego seansu w saunie na podczerwień można stracić więcej kalorii niż podczas biegania w tym samym czasie.

Czteroosobowe sauny na podczerwień mogą być zamontowane w dowolnym miejscu w domu. Dostępne są również przenośne sauny infrared. Elektryczne sauny na podczerwień są bardzo pomocne dla osób chorych na raka. Podnoszą one dotlenienie i usuwają pozostałości radioaktywne.

Sauny na podczerwień wymagają 90% mniej energii i nagrzewają się znacznie szybciej niż tradycyjne sauny. Ten rodzaj sauny pomaga również osobom cierpiącym na żylaki, nadciśnienie tętnicze czy cukrzycę, gdzie zwykłe sauny nie pomagają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.