Sauna parowa jest właściwie odmianą sauny fińskiej, jednak bardziej przystosowaną do potrzeb współczesnego człowieka. Dlatego też masowo instaluje się tego typu sauny w hotelach, pensjonatach – słowem wszędzie tam, gdzie mogą one być dodatkowym atutem dla odwiedzających dane miejsce turystów. Poza Finlandią ten typ sauny zyskał olbrzymia popularność w Stanach Zjednoczonych i w krajach południowej Europy. Kraje północne dopiero odkrywają to rozwiązanie, w Niemczech widać już stale rosnący popyt.

Podstawową różnicą między sauną fińską, a parową jest to, że para w fińskiej ma dużo wyższą temperaturę. W saunie parowej temperatura jest niższa, ale dodatkowo stosuje olejki eteryczne, balsamu i tego typu specyfiku.

W przypadku posiadania sauny fińskiej niestety trzeba będzie wymienić część wyposażenia, w tym również piec. Podstawowy powód, to temperatura pary, ale nowy piec musi mieć również pojemniki na wspomniane już balsamy i olejki. Zmiana w drugą stronę nie wymaga takich nakładów, ponieważ piece do łaźni parowych zazwyczaj mają regulacje również dla wyższych temperatur. Zbiorniczki zapachowe można również demontować.

Sauna parowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku osób rozpoczynających swoją przygodę z tego rodzaju zabiegami. Przede wszystkim ze względu na mniejszą różnicę temperatur, łatwiej przyzwyczaić się do korzystania z sauny parowej, a potem zmienić ją na fińską. Poza tym dodatkowym atutem jest tu aromaterapia, która poza wszelkimi innymi zaletami poprawia nasze samopoczucie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Why ask?

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.